W związku z sytuacją epidemiczną (COVID-19) odbiory osobiste zostały wstrzymane.
keyboard_arrow_up

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej wizualnie altany, a nawet na urządzanie przyjęć np. przy grillu. Ogromny potencjał, jaki drzemie w tych obiektach, uzasadnia mnogość możliwości ich zastosowania, elastyczność, a także mobilność. Namiotu nie montujemy na stałe, więc w przyszłości będziemy mogli wielokrotnie go przenosić, czy nawet demontować na czas dłuższej nieobecności. Dziś podpowiemy, jakie poszycie wybrać, aby namiot ogrodowy spełniał swoją rolę jak najlepiej.

 

Krótki przewodnik po rodzajach poszycia

 

Pawilon ogrodowy może być obiektem typowo sezonowym lub nawet całorocznym. Wszystko zależy właśnie od tego, jaki rodzaj poszycia wybierzemy. W pierwszej kolejności odpowiemy na pytanie, jakie w ogóle rodzaje możemy mieć do wyboru.

 

  • Polietylen (PE)

 

Jest to materiał lekki, ułatwiający właściwą cyrkulację powietrza w porze letniej. Takie poszycia często wykończone są charakterystyczną falą materiału. Są przyjemne w dotyku, cieńsze od PVC, jednak również odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ten typ poszycia najczęściej wybierają osoby, które preferują użytkowanie namiotu wyłącznie w porze letniej. Lekkość plandeki jest także atutem w przypadku częstego transportu pawilonu z uwagi na mniejszą wagę.

 

  • Polichlorek winylu (PVC)

 

Już na pierwszy rzut oka plandeka wykonana z PVC jest grubsza oraz sztywniejsza od wariantu polietylenowego. Poszycie PVC pozwala na całoroczne użytkowanie namiotu, zatem warto się na nie zdecydować, jeżeli zależy nam na tym, by korzystać z pawilonu ogrodowego również jesienią. Ponadto plandeki z polichlorku winylu wykazują ognioodporność, a także skutecznie zabezpieczają przed wychładzaniem wnętrza namiotu.

 

Jeśli zatem zależy nam na tym, aby namiot zdobił nasz ogród nie tylko latem, warto zdecydować się na poszycie wykonane z materiału do tego dedykowanego (PVC).

 

Wybieramy poszycie na pawilon ogrodowy

 

Warto pamiętać o tym, że plandeki stosowane w tak specyficznych obiektach, jak pawilony ogrodowe, powinny nie tylko skutecznie spełniać swoje główne zadanie, jakim jest ochrona przebywających w nim osób przed wiatrem, deszczem, czy promieniowaniem UV. Równie istotne jest to, jak obiekt prezentuje się wizualnie. 

 

W przypadku poszycia na pawilony ogrodowe Das Company, mamy wiele różnych możliwości aranżacyjnych – począwszy od wyboru rodzaju okien doświetlających, poprzez ich rozmieszczenie, aż po kolor maskownic.

 

Jeżeli zależy nam na indywidualnym zaprojektowaniu pawilonu, który będzie niepowtarzalny – warto skorzystać z kreatora dostępnego na stronie. Narzędzie to umożliwi skomponowanie poszczególnych elementów w kilku prostych krokach. Wybieramy preferowane wymiary (pamiętając o możliwości rozbudowania namiotu w przyszłości), rodzaj konstrukcji, typ poszycia oraz detale.

 

Spośród wszystkich typów okien doświetlających, największym powodzeniem cieszą się okna witrażowe. Są one bardzo efektowne i doskonale sprawdzają się zarówno do namiotów imprezowych, jak i pawilonów ogrodowych. Wybierając poszycie z takim typem okien, będziemy mogli cieszyć się widokiem atrakcyjnej ogrodowej altany. Obiekt będzie nie tylko użyteczny, ale także zyska funkcję dekoracyjną. W pawilonie z powodzeniem można również organizować wszelkiego rodzaju przyjęcia, zatem walory estetyczne z pewnością zostaną docenione przez naszych gości.

 

Ponadto, okna witrażowe są stosunkowo duże, zatem zapewnią optymalne doświetlenie wnętrza pawilonu naturalnym światłem słonecznym.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W sezonie letnim nasz ogród obfituje nie tylko w rośliny kwitnące, ale również w owady – zarówno osy, jak i np. komary, będące niekiedy prawdziwym utrapieniem. W poszyciu na pawilon ogrodowy można uwzględnić dodatkową moskitierę, która zapobiegnie przedostawaniu się owadów do środka. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, będziemy mogli skupić sto procent uwagi na przyjemności spędzania czasu z bliskimi, zamiast odganiać się od insektów, czy też stosować chemiczne preparaty odstraszające. 

 

Kolejnym elementem, w jaki są wyposażone plandeki namiotów Das Company, jest system Air Control. W jego ramach, poszycie zostało wyposażone w wywietrzniki umożliwiające prawidłową cyrkulację powietrza w namiocie. Dzięki temu, komfort przebywania nawet w zamkniętym pawilonie ogrodowym jest wysoki, ponieważ nie mamy do czynienia z tzw. efektem sauny, czyli zwiększonej wilgoci w namiocie.

 

Taki problem nie pojawi się nawet wówczas, gdy zdecydujemy się zaprosić większą liczbę gości. Nasz pawilon ogrodowy możemy bowiem stosować do celów imprezowych! Wystarczy ustawić w jego wnętrzu duży stół (lub mniejsze stoliki), a także długie ławy do siedzenia, bądź krzesła. Wspomniany wcześniej walor wizualny, jaki nadają namiotowi okna witrażowe, doda szyku każdemu przyjęciu. Aby jeszcze bardziej podkreślić ten efekt, możemy zadbać o przystrojenie stołu np. dobierając eleganckie dodatki. 

 

Warto także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu sztucznym, jeżeli planujemy, że nasze przyjęcie zakończy się po zmroku. W ciągu dnia bowiem okna witrażowe zapewnią wystarczający dopływ światła. 

 

W upalne dni możemy także podpinać wybrane ścianki boczne do góry i w ten sposób stworzyć dodatkowe zadaszone miejsce z dostępem do świeżego powietrza. Uzyskamy w ten sposób wiele możliwości aranżacyjnych namiotu.

 

Gdy nie korzystamy z pawilonu ogrodowego w celach towarzyskich, możemy przechowywać w nim np. narzędzia ogrodnicze, kosiarkę do trawy, czy nawozy do roślin.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o poszyciu na pawilony ogrodowe?

 

Wysoka funkcjonalność, elastyczność, mnogość możliwości zastosowań i aranżacji, a także mobilność, to ogromne zalety pawilonów ogrodowych. Nic zatem dziwnego, że z roku na rok obiekty te zyskują sympatię kolejnych zadowolonych użytkowników. 

 

Na zakończenie warto dodać, że poszycie na pawilony ogrodowe łatwo utrzymuje się w czystości. Warto zatem wybrać plandekę w kolorze białym – absolutnie bez obaw o to, czy po sezonie ją doszorujemy. Biel poszycia dodatkowo chroni przed nagrzewaniem materiału, co również jest rozwiązaniem praktycznym.

Autor: Paulina Żbik

Poradnik DasCompany

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Inwestycja w każdy typ rozwiązań, które mają nam dobrze służyć przez długi czas, często wiąże się z presją, by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Z tego powodu starannie się do niej przygotowujesz, robiąc wywiad wśr ...

Namioty imprezowe z podłogą

Namioty imprezowe z podłogą

Urządzanie przyjęć plenerowych nie jest już trudnym wyzwaniem, od kiedy tylko istnieją namioty umożliwiające biesiadowanie w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem pozwalającym na komfortowe korzystanie z namiotów ...

Ściany do namiotu ogrodowego – wybierz najlepsze rozwiązanie

Ściany do namiotu ogrodowego – wybierz najlepsze rozwiązanie

Na rynku istnieje wiele modeli namiotów ogrodowych. Latem możemy wykorzystać samo zadaszenie, które ochroni nas przed promieniami słonecznymi, a także delikatnym deszczem. Jeżeli jednak planujemy w pawilonie ogrodow ...

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Nadeszła zima, wraz z nią chłodne noce i poranne przymrozki, a w Twoim ogródku nadal nie stanął murowany garaż? Nie masz czasu, umiejętności ani chęci, aby zbudować tradycyjne schronienie dla swojego auta, ale coraz ...

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Poszukując idealnego namiotu okolicznościowego, rozważamy wiele rozmaitych czynników. Jednym z nich jest cena. Jeśli kupujemy taki rodzaj obiektu pierwszy raz w życiu, nie wiemy, na jaki wydatek będziemy musi ...

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej to jedna z najłatwiej i najszybciej dostępnych metod powiększenia przestrzeni magazynowej każdego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. To także doskonały sposób na wzbogacenie teren ...

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jesienne przyjęcia organizowane w plenerze mogą stracić swój urok, gdy jego uczestnicy – zamiast beztrosko zażywać doskonałej zabawy – trzęsą się z zimna. Takie czynności, jak taniec, czy jedzenie ...

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać


Namioty magazynowe i zima to połączenie, które może przysparzać wielu wątpliwości… Jednak to wcale nie oznacza, że jest to wyzwanie, z którym nie moglibyśmy sobie poradzić! Niezależnie od tego, czy posiadasz już halę namiotową, czy też dopie ...

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego namiotu. Czy jednak wiesz, dlaczego pełni on tak istotną rolę? W przypadku pawilonów ogrodowych, producenci oferują dachy spadziste, proste, łukowe, półokrągłe, z oknami lub ...

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Prowadzenie dobrze prosperującej firmy związanej z branżą produkcyjną wiąże się zawsze z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń. Niezależnie od tego, jak zamierzamy ją wykorzystać – dodatkowe miejsce w postaci hali ...

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakie podejmujemy, gdy zamawiamy halę namiotową dla naszego przedsiębiorstwa, jest odpowiednie poszycie. Jaki rodzaj plandeki sprawdzi się u nas najlepiej? Który model cechuje się n ...

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Nowoczesne hale namiotowe charakteryzują się uniwersalnością zastosowań – zarówno dla biznesu, jak i na użytek prywatny. Niezależnie od przeznaczenia, jakie po zakupie otrzyma hala, największą popularnością cieszy s ...

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Jednym z ciekawych zastosowań namiotów Das Company jest stworzenie warsztatu, w którym możemy pomajsterkować, dokonać napraw samochodowych, czy rozmaitych modyfikacji i ulepszeń ulubionego pojazdu. Rola ta świetnie ...

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Zwykło się uważać, że najlepszym czasem na urządzanie przyjęć na świeżym powietrzu jest połowa wiosny oraz lato. Tymczasem w ostatnich latach obserwujemy trend organizowania m.in. wesel w przestrzeni odkrytej równie ...

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Korzystanie z ogrodu w czasie jesieni nie zawsze jest tak komfortowe, jak latem. Kiedy dni są cieplejsze, chętnie spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Jednak wraz z nastaniem chłodniejszej pory roku zwiększa ...

Kupujemy namiot magazynowy

Kupujemy namiot magazynowy

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń magazynową. Jest to zatem zawsze bardzo dobry znak! Czasem jednak rozbudowanie dostępnej przestrzeni to proces, kt ...

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Decydując się na zakup hali namiotowej, przeważnie mamy zamiar stosować ją w charakterze obiektu całorocznego. O ile wiosną i jesienią temperatury są jeszcze sprzyjające, tak zimą bez ogrzewania może być trudno o u ...

Hala produkcyjna w namiocie

Hala produkcyjna w namiocie

Konstrukcje namiotowe zdobywają coraz większe uznanie w branżach przemysłowych. Ich zastosowanie jest bowiem elastyczne, zaś same obiekty cechuje mobilność, łatwość montażu, a także mnogość możliwych zastosowań. W h ...

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej wizualnie altany, a nawet na urządzanie przyjęć np. przy grillu. Ogromny potencjał, jaki drzemie w tych obiektach, uzasadn ...

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spę ...

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Wykorzystanie mobilnych pawilonów handlowych to najdogodniejszy sposób na atrakcyjną ekspozycję naszej oferty – w szczególności wtedy, gdy prezentujemy ją w miejscach oddalonych od siedziby przedsiębiorstwa. Dzięki ...

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Mobilne hale magazynowe to nowoczesne, a przy tym korzystne cenowo rozwiązanie dla przedsiębiorców. Często stanowią one również znakomitą odpowiedź na sytuacje, w których potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazyno ...

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Planując organizację eventów, a także imprez odbywających się w plenerze, zawsze na początku rozważamy kwestię miejsca. Dziś podpowiemy Ci, dlaczego zastosowanie namiotów eventowych jest dobrym rozwiązaniem, a także ...