W związku z sytuacją epidemiczną (COVID-19) odbiory osobiste zostały wstrzymane.
keyboard_arrow_up

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Planując organizację eventów, a także imprez odbywających się w plenerze, zawsze na początku rozważamy kwestię miejsca. Dziś podpowiemy Ci, dlaczego zastosowanie namiotów eventowych jest dobrym rozwiązaniem, a także poszukamy odpowiedzi na pytanie, co bardziej się opłaca – jego zakup czy wynajem?

 

Namiot eventowy – na specjalne okazje

 

Mobilne pawilony są prawdziwym przebojem wśród rozwiązań ułatwiających organizację eventów oraz przyjęć. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, przedsiębiorcą reprezentującym dowolny sektor gospodarki… czy wręcz posiadasz firmę specjalizującą się w organizacji eventów – zakup lub wynajem namiotu eventowego to rozwiązanie, z którego warto skorzystać. 

 

Od przyjęć rodzinnych, poprzez spotkania integracyjne, czy wspólne świętowanie różnych wydarzeń, aż po eventy firmowe i branżowe… Okazji do zorganizowania imprezy plenerowej jest w ciągu roku naprawdę wiele. Jaką rolę mogą pełnić namioty eventowe w zależności od okoliczności? Pomysłów na ich wykorzystanie jest bardzo wiele.

 

  • Podczas plenerowych przyjęć rodzinnych czy towarzyskich, namiot zapewni gościom kojący cień lub schronienie przed deszczem i nieprzyjemnym wiatrem. Ochroni również stół oraz serwowane potrawy np. przed działaniem słońca.

 

  • W czasie oficjalnych bankietów namiot eventowy z powodzeniem znajdzie wiele zastosowań – np. jako kącik dla pracowników obsługujących catering, czy nawet palarnia dla gości.

 

  • Eventy branżowe – warto zdecydować się na zakup lub wynajem namiotu eventowego i wykorzystać go jako stoisko handlowe lub wystawiennicze, na którym zaprezentujesz potencjalnym klientom swoje produkty. Możesz także uczynić jego wnętrze niewielką salą konferencyjną, lub kącikiem przeznaczonym np. do rekreacji.

 

  • Kiermasze, jarmarki, lokalne święta – w takich przypadkach, namioty świetnie się sprawdzą zarówno w roli mobilnych pawilonów handlowych, jak i punktu gastronomicznego.

 

  • W namiocie eventowym możesz urządzić także punkt informacyjny, w którym uczestnicy eventu będą mogli nabyć ulotki oraz dowiedzieć się więcej na temat wydarzenia, obowiązującego programu itd.

 

Namioty eventowe na każdą pogodę

 

Choć namioty mogą się nam kojarzyć przede wszystkim z letnią porą – wiele zależy tak naprawdę od tego, jaki model konstrukcji wykorzystamy. Istnieją bowiem różne możliwości, dostosowane do mniej i bardziej wymagających warunków oraz okoliczności. 

 

Decydując się na wybór konkretnego namiotu, należy oczywiście brać pod uwagę kilka kwestii, np.:

 

  • na jaką okazję potrzebny będzie namiot (wydarzenie branżowe, przyjęcie rodzinne itd.);
  • w jakim miesiącu odbywa się wydarzenie;
  • czy jest to okazja jednorazowa, czy będzie się powtarzała w przyszłości.

 

Gdy już odpowiemy sobie m.in. na powyższe pytania, łatwiej nam będzie podjąć odpowiednią decyzję i wybrać taką konstrukcję, która będzie dopasowana do naszych oczekiwań. Możliwości jest kilka. 

 

Jeżeli np. planujemy wziąć udział w wydarzeniach plenerowych odbywających się wiosną lub latem, zaś w okresie jesienno-zimowym nie planujemy już żadnych uroczystości – być może zupełnie wystarczającym rozwiązaniem będzie dla nas namiot eventowy bazujący na stalowej konstrukcji typu letniego z poszyciem wykonanym z polietylenu (PE). Taki namiot jest łatwiejszy w przechowywaniu ze względu na mniejsze gabaryty. Dodatkowo, istnieje możliwość dokupienia specjalnej torby.

 

Wydarzenie, podczas którego będziemy korzystali z namiotu, odbywa się późną jesienią? A może planujemy udział w wielu wydarzeniach na przestrzeni całego roku? W obu przypadkach warto się zdecydować na rozwiązanie cechujące się zwiększoną odpornością na wilgoć, czy czynniki atmosferyczne, a także dużą wytrzymałością. Wówczas zalecamy namioty eventowe stal + PVC z poszyciem wykonanym z polichlorku winylu.

 

Specjalnie wzmacniane konstrukcje doskonale spiszą się w roli mobilnego pawilonu eventowego. Nie trzeba się martwić o to, jakie podłoże będzie dostępne na miejscu docelowym – specjalnie wzmocnione, powiększone stopy z otworami kotwiącymi, pozwolą na montaż w każdych warunkach i niezależnie od rodzaju czy jakości podłoża. Jest to bardzo istotne w szczególności dla tych użytkowników, którzy często wyjeżdżają.

 

Zakup czy wynajem?

 

Namioty eventowe to konstrukcje, które – jak sama nazwa wskazuje – najczęściej wykorzystujemy dopiero wtedy, gdy jest ku temu okazja. Na czas ważnego wydarzenia rozkładamy namiot, zaś po jej zakończeniu szybko i wygodnie możemy go złożyć.

 

W obliczu takiej okazjonalności, możemy zastanawiać się nad tym, która z możliwości będzie dla nas korzystniejsza zakup, czy wynajem namiotu eventowego. Drugie z wymienionych rozwiązań wydaje się także tańszym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że decyzja jest sprawą indywidualną, a każdy przypadek jest inny.

 

Co przemawia na korzyść wynajmu namiotu eventowego? Z pewnością sytuacja, kiedy mamy absolutną pewność, że urządzenie plenerowego przyjęcia lub udział w wydarzeniu branżowym jest w naszym przypadku jednorazowe – a dodatkowo nie mamy miejsca, czy też ochoty na przechowywanie złożonego namiotu, którego nie będziemy już więcej używać. W tym przypadku rzeczywiście lepszym rozwiązaniem jest jednorazowy wynajem. 

 

We wszystkich pozostałych przypadkach rekomendujemy zakup. Namiot eventowy to konstrukcja, którą warto mieć na własność – w szczególności w przypadku przedsiębiorstw. Promowanie firmy podczas eventów i wydarzeń branżowych to doskonały sposób na to, aby zbliżyć się do klienta i nawiązać nowe, korzystne znajomości biznesowe. 

 

Ponadto warto wiedzieć, że namioty eventowe możemy wykorzystać również na różnego rodzaju targach. Z powodzeniem rozstawimy je nie tylko na otwartej przestrzeni, ale również w hali wystawienniczej, w roli stoiska targowego. W ten sposób zyskujemy własny zestaw namiotów, które będą mogły być wielokrotnie wykorzystywane przy różnych okazjach oraz w różnych miejscach. 

 

Wśród licznych udogodnień, jakie firma Das Company zapewnia użytkownikom m.in. namiotów eventowych, figuruje możliwość zakupienia specjalnych toreb służących do bezpiecznego przechowywania oraz transportu złożonych konstrukcji na miejsce docelowe.

Autor: Paulina Żbik

Poradnik DasCompany

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Namiot garażowy – jaki wybrać?

Inwestycja w każdy typ rozwiązań, które mają nam dobrze służyć przez długi czas, często wiąże się z presją, by podjąć możliwie najlepszą decyzję. Z tego powodu starannie się do niej przygotowujesz, robiąc wywiad wśr ...

Namioty imprezowe z podłogą

Namioty imprezowe z podłogą

Urządzanie przyjęć plenerowych nie jest już trudnym wyzwaniem, od kiedy tylko istnieją namioty umożliwiające biesiadowanie w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem pozwalającym na komfortowe korzystanie z namiotów ...

Ściany do namiotu ogrodowego – wybierz najlepsze rozwiązanie

Ściany do namiotu ogrodowego – wybierz najlepsze rozwiązanie

Na rynku istnieje wiele modeli namiotów ogrodowych. Latem możemy wykorzystać samo zadaszenie, które ochroni nas przed promieniami słonecznymi, a także delikatnym deszczem. Jeżeli jednak planujemy w pawilonie ogrodow ...

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Namiot garażowy na samochód – rozwiązanie na chłodne dni

Nadeszła zima, wraz z nią chłodne noce i poranne przymrozki, a w Twoim ogródku nadal nie stanął murowany garaż? Nie masz czasu, umiejętności ani chęci, aby zbudować tradycyjne schronienie dla swojego auta, ale coraz ...

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Namioty okolicznościowe – cena, montaż, dodatki

Poszukując idealnego namiotu okolicznościowego, rozważamy wiele rozmaitych czynników. Jednym z nich jest cena. Jeśli kupujemy taki rodzaj obiektu pierwszy raz w życiu, nie wiemy, na jaki wydatek będziemy musi ...

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej – pozwolenie czy zgłoszenie?

Montaż hali namiotowej to jedna z najłatwiej i najszybciej dostępnych metod powiększenia przestrzeni magazynowej każdego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. To także doskonały sposób na wzbogacenie teren ...

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jak ogrzać namiot imprezowy?

Jesienne przyjęcia organizowane w plenerze mogą stracić swój urok, gdy jego uczestnicy – zamiast beztrosko zażywać doskonałej zabawy – trzęsą się z zimna. Takie czynności, jak taniec, czy jedzenie ...

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać

Przygotuj się na zimę! Podpowiemy, o czym warto pamiętać


Namioty magazynowe i zima to połączenie, które może przysparzać wielu wątpliwości… Jednak to wcale nie oznacza, że jest to wyzwanie, z którym nie moglibyśmy sobie poradzić! Niezależnie od tego, czy posiadasz już halę namiotową, czy też dopie ...

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Charakterystyka dachu na pawilon ogrodowy

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego namiotu. Czy jednak wiesz, dlaczego pełni on tak istotną rolę? W przypadku pawilonów ogrodowych, producenci oferują dachy spadziste, proste, łukowe, półokrągłe, z oknami lub ...

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Co wybrać? Hale namiotowe z płyty warstwowej czy materiału?

Prowadzenie dobrze prosperującej firmy związanej z branżą produkcyjną wiąże się zawsze z rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń. Niezależnie od tego, jak zamierzamy ją wykorzystać – dodatkowe miejsce w postaci hali ...

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Poszycie MS czy SD – co wybrać?

Jednym z najważniejszych wyborów, jakie podejmujemy, gdy zamawiamy halę namiotową dla naszego przedsiębiorstwa, jest odpowiednie poszycie. Jaki rodzaj plandeki sprawdzi się u nas najlepiej? Który model cechuje się n ...

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Dlaczego warto wybrać namiot MS?

Nowoczesne hale namiotowe charakteryzują się uniwersalnością zastosowań – zarówno dla biznesu, jak i na użytek prywatny. Niezależnie od przeznaczenia, jakie po zakupie otrzyma hala, największą popularnością cieszy s ...

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Warsztat samochodowy w hali namiotowej

Jednym z ciekawych zastosowań namiotów Das Company jest stworzenie warsztatu, w którym możemy pomajsterkować, dokonać napraw samochodowych, czy rozmaitych modyfikacji i ulepszeń ulubionego pojazdu. Rola ta świetnie ...

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Wynajem namiotu na wesele – czy namioty zastąpią domy weselne

Zwykło się uważać, że najlepszym czasem na urządzanie przyjęć na świeżym powietrzu jest połowa wiosny oraz lato. Tymczasem w ostatnich latach obserwujemy trend organizowania m.in. wesel w przestrzeni odkrytej równie ...

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Namiot ogrodowy wodoszczelny, zobacz jak wybrać najlepszy

Korzystanie z ogrodu w czasie jesieni nie zawsze jest tak komfortowe, jak latem. Kiedy dni są cieplejsze, chętnie spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Jednak wraz z nastaniem chłodniejszej pory roku zwiększa ...

Kupujemy namiot magazynowy

Kupujemy namiot magazynowy

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa idzie w parze z rosnącym zapotrzebowaniem na dodatkową przestrzeń magazynową. Jest to zatem zawsze bardzo dobry znak! Czasem jednak rozbudowanie dostępnej przestrzeni to proces, kt ...

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Hala namiotowa zimą – izolacja, ogrzewanie

Decydując się na zakup hali namiotowej, przeważnie mamy zamiar stosować ją w charakterze obiektu całorocznego. O ile wiosną i jesienią temperatury są jeszcze sprzyjające, tak zimą bez ogrzewania może być trudno o u ...

Hala produkcyjna w namiocie

Hala produkcyjna w namiocie

Konstrukcje namiotowe zdobywają coraz większe uznanie w branżach przemysłowych. Ich zastosowanie jest bowiem elastyczne, zaś same obiekty cechuje mobilność, łatwość montażu, a także mnogość możliwych zastosowań. W h ...

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Poszycie na pawilon ogrodowy - jaki wybrać?

Namioty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na stworzenie atrakcyjnej wizualnie altany, a nawet na urządzanie przyjęć np. przy grillu. Ogromny potencjał, jaki drzemie w tych obiektach, uzasadn ...

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Do czego można wykorzystać całoroczny pawilon ogrodowy?

Choć lato już za nami, a słoneczne i ciepłe dni ustępują miejsca tym chłodniejszym – sezon ogrodowy może trwać znacznie dłużej. Nawet jesienna słota nie przeszkadza w swobodnym cieszeniu się możliwością spę ...

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Hale namiotowe – zastosowanie w handlu

Wykorzystanie mobilnych pawilonów handlowych to najdogodniejszy sposób na atrakcyjną ekspozycję naszej oferty – w szczególności wtedy, gdy prezentujemy ją w miejscach oddalonych od siedziby przedsiębiorstwa. Dzięki ...

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Namioty magazynowe – wynajem czy zakup?

Mobilne hale magazynowe to nowoczesne, a przy tym korzystne cenowo rozwiązanie dla przedsiębiorców. Często stanowią one również znakomitą odpowiedź na sytuacje, w których potrzebna jest dodatkowa przestrzeń magazyno ...

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Namioty eventowe – wynajem czy zakup?

Planując organizację eventów, a także imprez odbywających się w plenerze, zawsze na początku rozważamy kwestię miejsca. Dziś podpowiemy Ci, dlaczego zastosowanie namiotów eventowych jest dobrym rozwiązaniem, a także ...